Виберіть навчально-практичний центр...
Професії, які можна здобути
Луцький центр професійно-технічної освіти започатковано у 1967 році як навчально-виробничий комбінат Волинського обласного управління побутового обслуговування населення. Творячи свою історію, навчальний заклад пройшов нелегкий шлях підготовки трудової молоді. Навчально-виробничий комбінат готував кваліфікованих робітників для служби побуту області: закрійників, кравців, фотографів, перукарів, приймальників комплексних приймальних пунктів, в’язальниць верхніх трикотажних виробів, взуттьовиків, годинникарів, майстрів з виготовлення головних уборів. Перший випуск учнів у кількості 78 чоловік відбувся у 1969 році.
Не один раз заклад реорганізовувався, змінював назву: з 27 жовтня 1972 року — Волинське профтехучилище облпобутуправління, 1985 рік – середнє професійно-технічне училище, 1989 року – ПТУ №12 м. Луцька. Відповідно до наказу Міністерства освіти України від 21 квітня 2006 року № 311 навчальний заклад перейменовано в Луцький центр професійно – технічної освіти. Перші директори – Стариков В.Ф., Пикута М. П. Вісім років очолював навчальний заклад Стоян Іларіон Васильович. Серед тих, хто працював в училищі, коли воно створювалося, заступник директора Орєхова М.С., методист Систалюк Г.П., старший майстер Щавлева В.В., викладач Демидкова Н.П., майстри виробничого навчання Будчик В.Г., Фацевич В.Ф., Кирикилиця Г.І., Малишева Н.М., Сенік А.Я., Найман В.П., Кримкевич В.М., Коваленко Г.І., Долгальова Л.Н., Вегера А.В., Козловська Л.Й., Паєвська В.В., Шепель І.А., Сосновська Л.О. В період 1980 — 2000 р.р. успішно продовжили кращі традиції училища директор – Вольга Валентина Василівна, заступник директора з виховної роботи – Мороз Е.Р., заступники директора з навчально-виробничої частини Скубій Л.М., Садовська Л.М., Завацька О.Є., Пустовідко Л.Г., Молчанова М.А.,старший майстер – Щавлева В.В., методист Веремейчик Н.А., військовий керівник Баранцев В.М., бібліотекар Поварчук К.І., майстри виробничого навчання Ворбей Г.М., Радіонова С.М., Покривко В.І., Грень Н.В., Краснецька Є.П., Шандрук Є.П., Сухецька Н.А., Лотиш Є.М., Пастух В.С., Салівончик В.П., Омельчук В.М., Музичук Є.В., Шолух Н.А., Бондаренко Н.І., Королюк В.М., викладачі –Столярук В.Л., Орєхова М.С., Мосьпак В.А., Савронь С.В. та інші.
Йшли роки, видозмінювалась навчально-матеріальна база, змінювалися професії, за якими готувалися фахівці. У 1976 році був побудований новий навчальний корпус училища на 480 місць, в 1992 році — гуртожиток, їдальня. В 1995 році зданий в експлуатацію навчально-виробничий корпус «Молодіжна мода». Нині Луцький центр професійно-технічної освіти – сучасний навчальний заклад, очолюваний талановитим директором Завацькою Ольгою Євгеніївною. За багаторічний досвід роботи в ньому сформувався працездатний, висококваліфікований інженерно-технічний та педагогічний колектив. Професійну підготовку здійснюють 53 педагогічні працівники, серед них 42 — випускники навчального закладу різних років. Нині в центрі трудяться 4 педагоги, які нагороджені знаком «Відмінник освіти України», 2 викладачі-методисти, 6 старших викладачів, 11 майстрів, які мають педагогічні звання «майстер виробничого навчання І або ІІ категорії». Багато хто з них працює тут понад 20, а деякі й більше 30 років. Це — майстри виробничого навчання Пестрикова В.В., Камінська Р.І., Бейчук С.П., Лавренюк Т.М., Бондарук Н.О., Ящук Н.М., Пилаєва Г.Є., викладачі спецпредметів – Жмуйданович О.С., Захарчук С.В., Бохонко М.С. Добре зарекомендували себе і молоді викладачі та майстри виробничого навчання на яких покладається надія у навчанні та вихованні підростаючого покоління. За час існування навчального закладу здійснено підготовку більше 11 тисяч кваліфікованих робітників за професіями: «в’язальниця трикотажних виробів та полотна, швачка», «кравець», «закрійник», «фотограф, ретушер», «перукар, манікюрниця», «перукар , візажист», «взуттьовик з ремонту взуття» У 2006 році розпочато перепідготовку робітничих кадрів за професією «косметик»,а з 2007 року впроваджено ступеневу підготовку робітничих кадрів з професії «кравець, закрійник» та — за інтегрованою професією «кравець, вишивальниця».
До послуг учнів гуртожиток на 182 місця, їдальня, здоровпункт, бібліотека з читальним залом, кімнати для гурткової роботи. Для забезпечення навчально-виробничого процесу обладнано 13 навчально-виробничих майстерень, 9 кабінетів, 2 лабораторії, комп’ютерний клас та лабораторію, які укомплектовані необхідними меблями, технічними засобами навчання, комплексно-методичним забезпеченням. Із них два кабінети спецдисциплін та п’ять майстерень визнані зразковими на обласному рівні. Педагогічний колектив творчо працює над подальшим вдосконаленням і оновленням науково-методичного та інформаційного забезпечення навчально-виробничого процесу.
Серед вагомих здобутків останніх років — зайняте ІІ місце на Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності серед учнів ПТНЗ з професії «кравець», І місце — у Всеукраїнській виставці – конкурсі декоративно – ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край», І місце – в обласній виставці дидактичних та методичних досягнень «Інноваційний підхід до наукового супроводу навчально – методичної діяльності». За підсумками Всеукраїнської конференції Луцький центр професійно – технічної освіти визнано одним із найкращих в Україні (про що повідомлено в газеті «Освіта України» за 22 серпня 2007року) та за наказом Міністерства освіти і науки від 28 серпня 2007року №866 внесено до Всеукраїнського маршруту вивчення інновацій у системі професійно – технічної освіти.
Строки та вартість навчання
На базі 9 класів
Кравець,вишивальник
1 рік 10 місяців
кравець 4 розряду.;вишивальник 2 розряду.
Безкоштовно
По закінченню навчання випускники отримують диплом кваліфікованого робітника
На базі 11 класів
Кравець,закрійник
1 рік 10 місяців
кравець 5 розряду.; закрійник 5 розряду
Безкоштовно
По закінченню навчання випускники отримують диплом кваліфікованого робітника
Перукар(перукар-модельєр)
10 місяців
перукар 2 класу.
Безкоштовно
По закінченню навчання випускники отримують диплом кваліфікованого робітника
Перукар(перукар-модельєр), манікюрник
1 рік 10 місяців
перукар 1 класу.; манікюрник 1 класу.
Безкоштовно
По закінченню навчання випускники отримують диплом кваліфікованого робітника
Фотограф (фотороботи)
10 місяців
фотограф 4 розряду.
Безкоштовно
По закінченню навчання випускники отримують диплом кваліфікованого робітника
Перукар(перукар-модельєр), візажист
10 місяців
перукар,візажист
18,500грн
По закінченню навчання випускники отримують диплом кваліфікованого робітника
Галерея
Професії, які можна здобути
В лютому 2017 року на базі закладу за кошти державного бюджету (330 тис. грн.) було створено Навчально-практичний центр сучасних швейних технологій і дизайну, який давав нам можливість здійснювати підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації робітників швейної галузі за новітніми технологіями із застосуванням сучасних матеріалів, обладнання та інструментів. На базі діючого НПЦ було проведено первинне професійне навчання здобувачів освіти, перепідготовка незайнятого населення, підвищення кваліфікації, стажування, курсове навчання, майстер – класи, семінари – практикуми тощо. Кожного року збільшувалися надходження від діяльності НПЦ до спеціального фонду на 5 - 20%. З початком повномасштабної війни в Україні на швейному обладнанні НПЦ педагогічний та учнівський колективи закладу під гаслом «Жіночими руками в допомогу ЗСУ» почали виготовляти військову амуніцію.
Більше тисячі штук розгрузок, плитоносок, турнікетів, поясів, балаклав, евакуаційних тросів, плащ-накидок на бойову техніку тощо було виготовлено на звернення військових частин, департаменту стратегічних досліджень національної поліції України, управління карного розшуку, територіальної оборони, геріатричного центру. Оскільки для пошиття військової амуніції необхідно було використовувати тканину більшої щільності та товщини мусили перелаштувати швейне обладнання саме на важкі тканини. А тривала робота з такими матеріалами призвела до значного зношення деталей швейних машин, що значно погіршило їх характеристики.
Так як в країні пошкоджуються і знищуються виробничі потужності та складські приміщення фабрик з виготовлення тактичного одягу (зокрема Київська М-Тас) Луцький центр ПТО хоче і має можливість виготовляти військовий одяг та амуніцію. Та за час свого існування швейне обладнання стало морально застарілим, тому що виготовлялися вироби з різних складних матеріалів по своїй структурі і потребує заміни на більш сучасне з підвищеною продуктивністю, прогресивніше, економічно ефективніше, яке сьогодні застосовується на швейних підприємствах регіону і в основному забезпечує належну якість виконання робіт при роботі з новими тканинами.
Щоб підготувати сьогодні конкурентоспроможного на ринку праці робітника, потрібно максимально наблизити освітній процес у закладах професійної освіти до умов виробництва. У зв’язку з впровадженням ринкових відносин формування ринку праці відбувається прискореними темпами. Відповідно зростають і вимоги роботодавців до випускників закладів професійної (професійно-технічної) освіти як майбутніх висококваліфікованих, конкурентоспроможних, мобільних робітників. Технологічні зміни часто випереджають зміст освітніх програм, а професійні навички випускників не завжди адаптовані до тих технологій, які уже впроваджено у виробництво.
Тому, щоб не зупинятись на досягнутому і постійно працювати над оновленням асортименту, забезпеченням найвибагливіших споживачів якісною конкурентоспроможною продукцією, Луцький центр професійно-технічної освіти ініціює удосконалення та розширення діючого НПЦ сучасних швейних технологій та дизайну на базі навчально-виробничого корпусу «Молодіжна мода». Головним його завданням буде забезпечення підвищення якості професійної освіти, професійної мобільності та конкурентоспроможності випускників закладу шляхом подолання розриву між тенденціями розвитку сучасної промислової індустрії і змістом професійного навчання та збільшення надходжень до спеціального фонду закладу.
Навчаючись на сучасному обладнанні з новітніми матеріалами і технологіями випускники закладу легко адаптовуються до умов виробництва під час проходження виробничої практики і будуть конкурентноздатними на ринку праці.
Строки та вартість навчання
Короткотривалі курси
Кравець
30-90 годин (Постійно протягом року
Отримання сертифікату НПЦ
Закрійник
30-90 годин (Постійно протягом року
Отримання сертифікату НПЦ
Перепідготовка
Закрійник
17 тижнів
По закінченню навчання слухачі отримують свідоцтво державного зразка про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації
Професійно-технічне навчання
кравець
3,5 місяців
По закінченню навчання слухачі отримують свідоцтво державного зразка про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації
фотограф (фотороботи)
3,5 місяців
По закінченню навчання слухачі отримують свідоцтво державного зразка про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації
Підвищення кваліфікації
кравець
20 тижнів
По закінченню навчання слухачі отримують свідоцтво державного зразка про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації
фотограф (фотороботи)
20 тижнів
По закінченню навчання слухачі отримують свідоцтво державного зразка про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації
Закрійник
17 тижнів
По закінченню навчання слухачі отримують свідоцтво державного зразка про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації
Галерея
Професії, які можна здобути
Навчально-практичний центр сучасного перукарського мистецтва «Beauty – студія» (далі – НПЦ) є структурним підрозділом Луцького центру професійно-технічної освіти (далі – Луцький центр ПТО).
Положення про НПЦ затверджується Луцьким центром ПТО за погодженням з управлінням освіти та науки Волинської обласної державної адміністрації. Головною метою діяльності НПЦ є реалізація завдань щодо вдосконалення практичної підготовки здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти, підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти, фахівців салонів краси, перукарень, впровадження в освітній процес новітніх виробничих технологій із застосуванням сучасного обладнання, інструментів і матеріалів, здійснення шляхом співробітництва і взаємодії постійного зв'язку між підприємствами сфери побутового обслуговування населення та іншими закладами професійної (професійнотехнічної) освіти з метою поширення інноваційних педагогічних та виробничих технологій, інформації щодо новітніх матеріалів, інструментів, обладнання тощо.
НПЦ у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України “Про освіту”, “Про професійну (професійно-технічну) освіту”, Положенням про організацію навчально-виробничого процесу в професійнотехнічних навчальних закладах, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 30 травня 2006 року № 419, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15 червня 2006 року за № 711/12585 (зі змінами), іншими нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки України та цим положенням. НПЦ створюється наказом директора Луцького центру ПТО відповідно до наказу управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації
Строки та вартість навчання
Короткотривалі курси
Перукар (перукар-модельєр)
30-90 годин (Постійно протягом року
Отримання сертифікату НПЦ
Професійно-технічне навчання
Перукар (перукар-модельєр)
21 тиждень
По закінченню навчання слухачі отримують свідоцтво державного зразка про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації
Підвищення кваліфікації
Перукар (перукар-модельєр)
4 місяці
По закінченню навчання слухачі отримують свідоцтво державного зразка про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації